info@karti.com.mk

РК Вардар 1961 - РК Алкалоид

септември

24

50-100 мкд

18:30

Спортска сала Јане Сандански

РК Вардар 1961 - РК Алкалоид

Од денеска (21 септември 2022) почнува продажбата на билети за мечот од 4. коло од домашната Супер лига меѓу РК Вардар 1961 и РК Алкалоид.

Натпреварот меѓу Вардар и Алкалоид е закажан за в сабота (24 септември) во 18,30 часот во салата во СЦ „Јане Сандански“.