info@karti.com.mk

Ris Flower

мај

18

300 мкд

21:00

Станица 26

Концертна промоција на долгоочекуваниот прв албум на RIS FLOWER – “FLOW”!

Почитувани со огромно задоволство сакаме да Ве информираме, дека на 18ти мај 2023г. , во клубот "Станица 26", со почеток од 20:00 ќе се одржи концертна промоција на долгоочекуваниот прв албум на нашата интернационална ѕвезда "Ris Flower", со наслов "ФЛОУ" – “FLOW”.

Покрај авторските композиции, меѓу кои познатите "Flying to Berlin", "Translucent", "Light Of Your Soul" и многу други,

на концертот ќе бидат промотивно изведени и кавер-хитот на Ris Flower- „Сите Мои Слики“ од „Ареа“ и официјалниот кавер на песната "Come Undone", во соработка со продуцентската куќа на "Duran Duran".

На концертот, "Ris Flower" ќе биде придружуван од својот бенд составен од феноменалните музичари:

 Џоле Малсимовски - тапани,

 Дино Милосављевиќ - бас,

 Павле Васиљевиќ – гитара

 Александра Кировска – гитара

а за комплетно аудио и визуелно доживување ќе се погрижи екипата на Ris Flower од Турција и Велика Британија.

Концертот ќе биде отворен со настап на познатиот поп пејач од Малта, "Dilan De Bono", а како специјални гости публиката ќе има можност да го слушне еден од најперспективните македонски рок бендови "Red 18".