info@karti.com.mk

Red Hot Chili Peppers Real Tribute

декември

02

300 мкд

20:00

Станица 26

Red Hot Chili Peppers Real Tribute

Се неколку годишна пауза, започнуваме со новата едиција на ТОП концерти во клубот Станица 26!

По настапите во Русија, Швајцарија, Словенија, Франција, Доминиканска Република и уште многу други земји, Red Hot Chili Peppers Real Tribute Band, добро познат на Скопската публика ќе оддржи концерт во клубот Станица 26.

Настанот ќе се одржи на 02.12.2021 (четврток), со почеток во 20:00 часот.

Red Hot Chili Peppers Real Tribute е еден од најголемите европски tribute проекти на RHCP кој е специфичен по одличната енергија на бина, костимографијата која е најблизу до оргиналниот бенд и одличниот звук.

Публиката може да ги очекува сите хитови од сите периоди на овој голем бенд, а интересно ќе биде што бендот ќе изведува и песни од албумот “One Hot Minute“, кои оргиналните RHCP ги немаат изведувано преку 20 години.