info@karti.com.mk

РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА

февруари

25

1500-2000 мкд

20:00

Филхармонија

  

ВО МЕСЕЦОТ НА ЉУБОВТА: ЕКСКЛУЗИВЕН КОНЦЕРТ НА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА!

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека убедливо најголемиот боем од балканските простори, Раде Шербеџија ќе одржи ексклузивен концерт во Скопје, на 25-ти февруари.

За да задоволството биде уште поголемо, концертот ќе биде во навистина незаменливиот амбиент на Македонската филхармонија.

Раде Шербеџија овој пат во Скопје доаѓа со проектот „Ti bi htjela pjesmom da ti kazem“, а ќе настапи и со репертоар во кој ќе ги има сите класици како: „Ne daj se Ines“, „Meni se dušo od tebi ne rastaje“, „Ćekaj me“, „Imam pjesmu za tebe“ и др. 

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, ќе биде придружуван од неговиот бенд „Западни колодвор“ од Загреб.

Харизматичниот Раде доаѓа во Скопје- настан што дефинитивно не се пропушта!

ВАЖНО: Се одржува само еден ексклузивен концерт!

Авалон Продукција