+389 (0)2 3080 111 info@karti.com.mk

Д---Фестивал

Д - Фестивал

јули

12

800 мкд Дојран 12:00

Тековни настани


Andrei-Rieu-
06 јуни 2019

Andrei Rieu

РАСПРОДАДЕНО

3050
мкд
EXIT-TRIBE-2019
04-07 јули 2019

EXIT TRIBE 2019

Петроварадинска Тврдина

3580
мкд
SEA-DANCE-FESTIVAL-
30 август 2019

SEA DANCE FESTIVAL

Плажа Булјарица, Будва

1650
мкд
Театар-Комедија
  

Театар Комедија

Месечен репертоар

300
мкд
Театар-за-Деца-и-Младинци
  

Театар за Деца и Младинци

Месечен репертоар

200
мкд
Драмски-Театар
  

Драмски Театар

Месечен репертоар

200
мкд
Карта-за-влез-во-месец-април
 април 2019

Карта за влез во месец април

Музеј на илузии

300
мкд
Marduk-/-Valkyrja-во-Скопје!-23.04.2019-МКЦ!
23 април 2019

Marduk / Valkyrja во Скопје! 23.04.2019 МКЦ!

МКЦ

800
мкд
Daft-Punk-Tribute
24 април 2019

Daft Punk Tribute

Станица 26

400
мкд
ШЕХЕРЕЗАДА
24 април 2019

ШЕХЕРЕЗАДА

МОБ

300
мкд
Првин-ќе-ме-земеш,-после-ќе-ме...
25 април 2019

Првин ќе ме земеш, после ќе ме...

Центар за култура Ацо Шопов

200
мкд
ВЕРДИЕВИОТ-РЕКВИЕМ
25 април 2019

ВЕРДИЕВИОТ РЕКВИЕМ

Филхармонија

500
мкд
LENNY-KRAVITZ
03 мај 2019

LENNY KRAVITZ

Вип Арена Борис Трајковски

1990
мкд
ERDH-Lezeti-Festival
05 мај 2019

ERDH Lezeti Festival

Приштина, Косово

440
мкд
АИДА-–-Џ.-ВЕРДИ
09 мај 2019

АИДА – Џ. ВЕРДИ

СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ НА 47 МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕР

800
мкд
WSET-ОБУКА-ЗА-ВИНА---НИВО-1
09 мај 2019

WSET ОБУКА ЗА ВИНА - НИВО 1

М6 Едукативен Центар

17700
мкд
WSET-ОБУКА-ЗА-ВИНА-И-ЈАКИ-АЛКОХОЛНИ-ПИЈАЛОЦИ---НИВО-2
10 Мај 2019

WSET ОБУКА ЗА ВИНА И ЈАКИ АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ - НИВО 2

М6 Едукативен Центар

36000
мкд
ЛЕБЕДОВО-ЕЗЕРО
12 мај 2019

ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО

Мајски Оперски Вечери

600
мкд
ЛУЧИЈА-ОД-ЛАМЕРМУР
15 мај 2019

ЛУЧИЈА ОД ЛАМЕРМУР

Мајски Оперски Вечери

600
мкд
РИГОЛЕТО
18 мај 2019

РИГОЛЕТО

Мајски Оперски Вечери

600
мкд
Colour-Day-Festival-Albania-2019
18 мај 2019

Colour Day Festival Albania 2019

Плоштад мајка Тереза, Тирана

450
мкд
Боеми
22 мај 2019

Боеми

Мајски Оперски Вечери

600
мкд
SEA-STAR-FESTIVAL-2019
24 мај 2019

SEA STAR FESTIVAL 2019

Стела Марис, Умаг, Хрватска

2300
мкд
Травијата
28 мај 2019

Травијата

Мајски Оперски Вечери

600
мкд
КОДОТ-НА-БЕРЕЗОВСКИ
30 мај 2019

КОДОТ НА БЕРЕЗОВСКИ

МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА

600
мкд
Аида
31 мај 2019

Аида

Мајски Оперски Вечери

800
мкд
Unum-Festival
31 мај 2019

Unum Festival

Rana e Hedhun beach, Shëngjin, Albania

3100
мкд
Sting
02 јуни 2019

Sting

Арена Филип Втори

1500
мкд
Manowar
16 јуни 2019

Manowar

Арена Армеец, Софија

2330
мкд
CANNIBAL-CORPSE
18 јуни 2019

CANNIBAL CORPSE

МКЦ

1000
мкд
Д-ФЕСТИВАЛ-2019-
12 јули 2019

Д ФЕСТИВАЛ 2019

Дојран

800
мкд
Д---Фестивал
12 јули 2019

Д - Фестивал

Еднодневни Билети

400
мкд
Love-Fest-2019
1-3 август 2019

Love Fest 2019

Врњачка Бања

1740
мкд
EROS-RAMAZZOTTI
30 септември 2019

EROS RAMAZZOTTI

Вип Арена Борис Трајковски

1990
мкд


САЛИ