info@karti.com.mk

Ohrid Calling 2023

јул-авг

31-03

3500-6000 мкд

20:00

Касарна Охрид

Ohrid Calling 2023

STEVE AOKI, JONAS BLUE, MORTEN И SALVATORE GANACCI ХЕДЛАЈНЕРИ НА ОВОГОДИНЕШНОТО ИЗДАНИЕ НА OHRID CALLING! 

Драга Ohrid Calling армијо,
 
Ohrid Calling продолжува да се подобрува секоја година благодарение на вашата поддршка и постојаното поттикнување за напредок. Вашиот предизвик нè мотивира да се стремиме кон совршенство, осигурувајќи се дека секое ново издание ќе остане запишано во вашата меморија како неповторливо и незаборавно фестивалско искуство!
Оваа година нè очекува извонредно фестивалско издание со комбинација на стари фестивалски фаворити и возбудливи премиери:
Од тропските dance-pop звуци на хитмејкерот Jonas Blue и неговиот прв настап на Балканот, динамичната и заразна продукција на Morten кој во моментов се наоѓа на врвот од неговата кариера, до возбудливите настапи на легендарниот Steve Aoki и лудата енергија на вашиот омилен Salvatore Ganacci кој за прв пат дојде во 2018 како анонимен а денес е премиум DJ кој настапува на сите големи светски фестивали.
Покрај нив, со заслужено место на овогодинешниот лајнап се наоѓаат и Regard, Sullivan King, Wolfpack, Marten Hørger, SKIY, Cyrillic, Pessto, Divolly & Markward, Jordan John, Invictoz, Delovski, Jana Slayy и Tasev!