info@karti.com.mk

МАСИМО САВИЌ

февруари

03

1500-2000 мкд

20:00

Филхармонија

ГРАНДЕ MASSIMO ЗА ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА СО “THE BEST OF” ПРОГРАМА!

МАСИМО САВИЌ

 

После три години пауза, најквалитетниот пејач на Балканот, без конкуренција, Масимо Савиќ и еден од најомилените артисти на македонската публика, доаѓа во Скопје со два ексклузивни концерта на 03-ти и 04-ти февруари. Масимо овој пат ќе има свое деби во најубавата концертна сала на овие простори- салата на Македонската филхармонија. Публиката ќе има можност да ужива во “best of” програма, каде што Масимо и неговиот супер бенд ќе ги изведат најголемите хитови: “Iz jednog pogleda”, “Stranac u noci”, “Dodirni me slucajno”, “Da mogu”, “Suze nam stale na put”, “Ostani tu”, “1000 ljudi”, “Kladim se na nas” и уште многу други песни кои ја одбележаа неговата 30 годишна музичка кариера.

 

Важно: Се одржуваат само два ексклузивни концерта, а со оглед на тоа дека концертите на Масимо секогаш се распродаваат за брзо време, од Авалон советуваат да си набавите влезници навреме, од среда наутро!