одбери пресметај резервирај потврди

EXIT FESTIVAL 2020 – CAMP ticket

Избери:
Одбери број на билети кои сакаш да ги нарачаш
Цена на билетот: MKD 1,630.00
Мапа на салата

EXIT Village

Општи информации

Егзит селото е едно од најпопуларните места каде што се среќаваат сите посетители, дали странци или локалци, на фестивалот.
Дружење со луѓе од целиот свет, спиење во шатори и музика која никогаш не престанува, се само дел од задоволствата кои прават уникатно и незаменливо фестивалско искуство. Имате се што ви треба за релаксирачки престој во селото – тушеви со топла вода, тоалети, лабаво, најразновидна храна и пијалоци, продавница за камп опрема, место за полнење на телефони/ камера.
Оваа година, исто како и минатата, камповите ќе бидат на најубавата плажа на Дунав – Штранд Бич.
Луѓе од целиот свет, спремни за дружење, лежење на плажа, дневни забави, спиење во шатор, ладни коктели, музика која не престанува. Сето ова и многу повеќе, го прави искуството во нашето село единствено и незаменливо, каде што дури и луѓето од Нови Сад остануваат!
Ќе бидете добро згрижени за време на престојот во Егзит Вилиџ. Луѓето на рецепцијата, волонтерите и обезбедувањето ќе бидат на ваше располагање за да ви помогнат за било какви информации, дали за фестивалот или за посета на знаменитостите од градот.
Понесете си бикини, очила за сонце, пешкири, и други работи кои се потребни за на плажа, но пред се донесете ја позитивната енергија и изгубете се во магијата на фестивалот! Кампот ќе биде отворен од 4-11ти Јули.