+389 (0)2 3080 111 info@karti.com.mk

Д---Фестивал

Д - Фестивал

јули

12

800 мкд Дојран 12:00

Тековни настани


МАКЕДОНИЈА---ЛЕТОНИЈА
21 март 2019

МАКЕДОНИЈА - ЛЕТОНИЈА

Национална Арена Филип II

150
мкд
Andrei-Rieu-
06 јуни 2019

Andrei Rieu

РАСПРОДАДЕНО

3050
мкд
EXIT-TRIBE-2019
04-07 јули 2019

EXIT TRIBE 2019

Петроварадинска Тврдина

3580
мкд
SEA-DANCE-FESTIVAL-
30 август 2019

SEA DANCE FESTIVAL

Плажа Булјарица, Будва

1650
мкд
Театар-Комедија
  

Театар Комедија

Месечен репертоар

300
мкд
Театар-за-Деца-и-Младинци
  

Театар за Деца и Младинци

Месечен репертоар

200
мкд
Драмски-Театар
  

Драмски Театар

Месечен репертоар

200
мкд
Ана-Каренина
19 март 2019

Ана Каренина

МОБ

300
мкд
ВЕШТАЧКА-ИНТЕЛИГЕНЦИЈА-ПРИРОДНА-ГЛУПОСТ
20 март 2019

ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ПРИРОДНА ГЛУПОСТ

Public Room

200
мкд
Queen-Real-Tribute
21 март 2019

Queen Real Tribute

Станица 26

400
мкд
Jazz-Fortnight-Festival-2019
21 март 2019

Jazz Fortnight Festival 2019

Public Room

200
мкд
Queen-Real-Tribute
22 март 2019

Queen Real Tribute

Станица 26

400
мкд
Queen-Real-Tribute
23 март 2019

Queen Real Tribute

Станица 26

400
мкд
FRED-WESLEY
26 март 2019

FRED WESLEY

Станица 26

800
мкд
РАЈМОНДА-–-АЛЕКСАНДАР-ГЛАЗУНОВ-
26 март 2019

РАЈМОНДА – АЛЕКСАНДАР ГЛАЗУНОВ

МОБ

300
мкд
ПОМЕЃУ-СОНИШТА-И-ЛЕТОВИ
27 март 2019

ПОМЕЃУ СОНИШТА И ЛЕТОВИ

МОБ, мала сцена

200
мкд
WSET-ОБУКА-ЗА-ВИНА---НИВО-1
27 март 2019

WSET ОБУКА ЗА ВИНА - НИВО 1

М6 Едукативен Центар

17700
мкд
WSET-ОБУКА-ЗА-ВИНА-И-ЈАКИ-АЛКОХОЛНИ-ПИЈАЛОЦИ---НИВО-2
28 Март 2019

WSET ОБУКА ЗА ВИНА И ЈАКИ АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ - НИВО 2

М6 Едукативен Центар

36000
мкд
Голема-Ретро-Забава---FOREVER-YOUNG
05 април 2019

Голема Ретро Забава - FOREVER YOUNG

Вип арена Борис Трајковски

300
мкд
ТРЕТ-САМИТ-ЗА-ФОТОГРАФИ-И-ВИДЕОГРАФИ
април 2019

ТРЕТ САМИТ ЗА ФОТОГРАФИ И ВИДЕОГРАФИ

Чифте Амам

1850
мкд
Marduk-/-Valkyrja-во-Скопје!-23.04.2019-МКЦ!
23 април 2019

Marduk / Valkyrja во Скопје! 23.04.2019 МКЦ!

МКЦ

800
мкд
Colour-Day-Festival-Albania-2019
18 мај 2019

Colour Day Festival Albania 2019

Плоштад мајка Тереза, Тирана

450
мкд
SEA-STAR-FESTIVAL-2019
24 мај 2019

SEA STAR FESTIVAL 2019

Стела Марис, Умаг, Хрватска

1999
мкд
КОДОТ-НА-БЕРЕЗОВСКИ
30 мај 2019

КОДОТ НА БЕРЕЗОВСКИ

МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА

600
мкд
Unum-Festival
31 мај 2019

Unum Festival

Rana e Hedhun beach, Shëngjin, Albania

3100
мкд
Manowar
16 јуни 2019

Manowar

Арена Армеец, Софија

2330
мкд
CANNIBAL-CORPSE
18 јуни 2019

CANNIBAL CORPSE

МКЦ

800
мкд
Д-ФЕСТИВАЛ-2019-
12 јули 2019

Д ФЕСТИВАЛ 2019

Дојран

800
мкд
Love-Fest-2019
1-3 август 2019

Love Fest 2019

Врњачка Бања

1500
мкд


САЛИ