+389 (0)2 3080 111 info@karti.com.mkSTEFANO NOFERINI

август

12

250 мкд

20:00

Македонска КаменицаSTEFANO NOFERINI

True sound of Kamenica

stefano noferini - true sound of kamenica 

Италијанскиот диџеј Стефано Ноферини е синоним за врвни Tech-House/Techno журки. Неговата позиција како едно од најпочитуваните имиња на сцената е резултат на посветеноста кон овој занает. Спојот на енергична страст и чист талент го вивнаа на место од највисоко ниво. Стефано е познат по своите епски сетови и е редовен хедлајнер на најпопуларните светски фестивали и во врвните светски клубови: Ultra Music Festival, Space Ibiza, Ministry of Sound, Elrow, The Egg и многу други. Овој човек го има насекаде, од Лондон до Ибица, од Берлин до Буенос Аирес.

На 12-ти август, Стефано Ноферини ќе му даде нова димензија на True Sound of Kamenica, а за комплетно и врвно музичко патување ќе се погрижат и македонските диџеи Nennat Omen, Lesya и Blendimore.

Не пропуштај! Подготви се за #TSOKTechnoSunday!